Od 18.11. se můžete těšit v naší restauraci na týden věnovaný zvěřině a pokrmům z této úžasné a tradiční suroviny. Nabídneme kančí a jelení speciality. Nebude chybět luxusní hřbet z daňka či něco z pernaté zvěře!!! Dorazte o víkendu ochutnat a pobavit se do restaurace Excalibur!!!

Zde je naše menu:

ZVĚŘINOVÁ TERINA

doplněná karamelizovanou cibulkou, pistáciemi, divokým kořením, brusinkovou omáčkou a křupavou bagetkou

 

ZVĚŘINOVÝ VÝVAR

s játrovými knedlíčky, zeleninou a domácími nudlemi

 

BAŽANT NA VÍNĚ

pomalu dušená bažantí stehýnka na červeném víně špikovaná slaninou, doplněná bramborovým pyré

 

KANČÍ KÝTA SE ŠÍPKOVOU OMÁČKOU

podávaná s karlovarským knedlíkem

 

JELENÍ GULÁŠ Z KÝTY
zdobený cibulí a čerstvým křenem s houskovým knedlíkem

 

SMAŽENÝ ŘÍZEK Z KANČÍ KÝTY TŘENÝ ČESNEKEM
podávaný se zámeckým bramborem s petrželkou

 

DO RŮŽOVA PEČENÝ DANČÍ NA PORTSKÉM VÍNĚ

doplněný černým kořenem, hruškou vařenou ve víně a gratinovaným bramborovým pyré

 

STEAK Z KANČÍHO HŘBETU NA GRILU
podávaný na omáčce z lesních hřibů se šťouchaným bramborem s chřestem a brusinkovým želé

 

Dezert

 

DÝŇOVÝ CHEESCAKE SLAZENÝ MEDEM  

doplněný pekanovými ořechy, pošírovanou hruškou a vinnou redukcí

 

HRUŠKOVÝ ŠTRŮDL S OŘECHY 

podávaný s vanilkovou omáčkou a blanšírovanou baby hruštičkou v calvadosu

SVATOMARTINSKÝ TÝDEN v Excaliburu! 11. - 17. LISTOPADU 2016 ***12.11. CIMBÁLOVÁ MUZIKA PŘÍMO V RESTAURACI OD 20:30*** 11. listopad je spojen s oblíbeným svátkem svatého Martina, kdy k nám podle pranostiky má tento světec na koni přivézt první sníh. Svátek svatého Martina patřil již v historii k jednomu z nejoblíbenějších v roce. Tento den byl spojován nejen s příchodem prvního sněhu, ale také s pravým posvícením se vším, co k němu patří. K tomuto svátku neodmyslitelně patří dozlatova upečená husa a mladé svěží svatomartinské víno a ani jedno v tomto období nebude chybět v naší restauraci. MOC RÁDI VÁS PŘIVÍTAME V NAŠÍ RESTAURACI A NABÍDNEME VÁM SPECIALITY A SVATOMARTINSKÁ VÍNA. NEZAPOMEŇTE SI VČAS REZERVOVAT SVÁ...

číst více
Tak nás definitivně opustilo léto a s ním i posezení na letní zahrádce, ale nezoufejme, i uvnitř naší restaurace najdete spostu dobrot a příjemné posezení. Srdečně Vás zveme.

číst více
Konečně k nám dorazilo opravdové jaro a vy si tedy můžete v klidu posedět i se svými ratolestmi na nově otevřené letní zahrádce v Excaliburu, vychutnat si oběd, večeři, či odpolední pivíčko, kafe, mojito či vínko. Těšíme se na vás (vchod je možný jak z ulice Cihlářova - hl. vchod, tak zezadu, rovnou na zahrádku)    

číst více
Vítejte na nových webových stránkách restaurace a penzionu EXCALIBUR. Od znovuotevření restaurace Excalibur uplynul již měsíc a nás velmi těší Váš zájem o tento magický prostor v centru města Moravská Třebová. Kromě jiného jsme pro Vás připravili i tuto webovou prezentaci, kde se v průběhu času dozvíte vše podstatné o našich službách a akcích v rámci restaurace. Nabízíme pohodovou a klidnou atmosféru prostorné restaurace a bohatý jídelní a nápojový lístek. Zvolili jsme netradiční koncept restaurace. Nenajdete u nás stálý jídelní lístek. Pracujeme pouze s čerstvými surovinami a své dodavatele pečlivě vybíráme. Výsledkem je nabídka čerstvých pokrmů, které neustále měníme a zařazujeme nové a nové speciality....

číst více
EXCALIBUR – restaurace & penzion
Cihlářova 5/15, 571 01 Moravská Třebová
Restaurace: + 420 603 765 640 info@excalibur-rp.cz
Penzion: +420 608 461 441 penzion@excalibur-rp.cz

Otevírací doba restaurace:
po–čt: 10.00–22.00 h. | pá: 10.00–24.00 h. | so: 11.00–24.00 h. | ne: 11.00-22.00 h.
© designed by Jakub Jelínek, programed by Jakub Pavlék